10 bodů jak prokouknout šéfa během prvního setkání

Jak si správně vybrat

Víš, jakého šéfa chceš, ale nevíš, jestli to je ten, který sedí při pohovoru naproti tobě? Stačí najít odpovědi na těchto 10 otázek a hned poznáš, jestli to je On, nebo ne.

  1. Má jasnou vizi a inspiruje ostatní k jejímu naplnění, NEBO reaguje na to, co se děje a přizpůsobuje se?

  2. Vyhledává projekty a úkoly, které jsou nové a odlišné, NEBO takové, v kterých se cítí dobře a bezpečně?

  3. Reaguje i na drobné náznaky nesouhlasu, než diskuzi ukončí, NEBO rovnou předpokládá dohodu, pokud nikdo nic zjevně nenamítá?

  4. Zaměřuje se na dokončení vytyčeného úkolu bez ohledu na ostatní, NEBO projevuje účast ostatním, i když to může ohrozit úkol, na kterém dělá?

  5. Chová se tak, aby zvýšil výkon ostatních, NEBO aby zvýšil svůj osobní výkon?

  6. Jsou pro něj klíčová pravidla, procesy a dané představy, jak by věci měly fungovat, NEBO hodnoty, nefomální networking a fakt, jak se věci skutečně dějí?

  7. Předpokládá, že lidé se musí přizpůsobit pravidlům, která platí, NEBO bere v úvahu, že pravidla a jejich naplnění jsou vždy závislé na konkrétních lidech?

  8. Předvídá, jak se změní klientské potřeby v budoucnu, NEBO je definuje na základě současných nákupních zvyklostí?

  9. Průběžně dává lidem kolem sebe zpětnou vazbu na jejich výkon a přístup, NEBO ji dává na formálních setkáních pro tento účel stanovených?

  10. Vnímá rozvoj lidí ve svém týmu jako zásadní pro splnění strategických cílů, NEBO jako zásadní vnímá rozvoj technologií a procesů uvnitř firmy?

Zeptej se. Rozhodnutí, s kým chceš a budeš dělat, je totiž jenom na tobě.

A ať se máš koho ptát, prohlédni si konkrétní šéfy na winwinjob.cz, s kterými můžeš pracovat.

Mohlo by tě zajímat

Jak to chodí v Keen Software House

Když v roce 2010 vznikl Keen Software House, pracovali zde pouze 4 lidé. Během několika málo let se však rozrostli a dnes toto studio čítá okolo 40 lidí. Jsou to...

Přečti si více

Chceš přidat a nevíš, jak to šéfovi říct

Jak si říct o vyšší mzdu je otázka, se kterou si možná i ty lámeš hlavu. Začneme s tím, co rozhodně nedělej: nepiš si o vyšší mzdu šéfovi emailem jako...

Přečti si více