Najít práci, která tě bude fakt bavit: CHECKED

Jak si správně vybrat

Na co nezapomenout, když hledáš práci, která tě bude fakt bavit?
Náš check list ti pomůže.

Kvůli čemu nejčastěji práci opouštíme.

Vše z níže uvedeného ovlivňuje, JAK se nám pracuje, jestli s nadšením, nebo nesnášíme pondělí.

  • Šéf

Ne nadarmo se říká, že ryba smrdí od hlavy. Přemýšlej, jakého šéfa chceš a potřebuješ. Prověř si, že ten, ke komu jdeš je skutečně ten pravý. Je to člověk, který zásadně ovlivní to, jak se ti v práci bude dařit a líbit.
10 tipů, jak prokouknout šéfa během prvního setkání, najdeš tady.

  • Kolegové

S nimi budeš trávit většinu času svého života. Přemýšlej, co od nich čekáš. Ujistit se ještě před tím, než nabídku přijmeš, že víš, do čeho jdeš. Popovídej si s nimi.

  • Atmosféra ve firmě

Aby se ti ve firmě chtělo pracovat a bavilo tě to, je důležité, aby se tvé pracovní hodnoty překrývaly s těmi firemními. Zvaž co chceš a ujisti se, do jaké firmy přicházíš. Ptej se, dívej se, vnímej detaily. Jak probíhají porady, jaká jsou interní pravidla, jak probíhá komunikace mezi lidmi.

  • Prostor pro tvoji představu o náplni práce

Rozmysli si, co chceš dělat teď a co v budoucnu. Pokud do budoucna nevidíš, nevadí, jen si buď jistý, že prostor pro tvoji představu ve firmě je. Neptej se jen na to, co budeš dělat, ale jaké jsou postupy, pravidla a principy. To je to, co firmy od sebe odlišuje a zásadně závisí na osobnosti šéfa.

  • Co se naučíš

Ptej se šéfa i kolegů, co se oni naučili. Jejich příběhy budou v budoucnu hodně podobné těm tvým. Využij jejich zkušenosti. I tento bod je zásadně závislý na osobnosti a přístupu šéfa.

Kvůli čemu si obvykle práci vybíráme.

Body níže ti pomohou se rozhodnout, ale radost a nadšení odsud nikdy nevzejde.

  • Známost firmy

Pro někoho může být zásadní dělat ve firmě se známou značkou, pro někoho ne. Můžeš vybírat podle oboru podnikání nebo podle zákaznických zkušeností. To o firmě prozradí hodně.

  • Peníze

  • Lokalita

  • Benefity

  • Typ smlouvy

To vše ti může pomoci se rozhodovat, ale postavíš-li výběr jen na těchto bodech, těžko můžeš čekat, že budeš v práci šťastný. Bez ohledu na to, zda tam trávíš 5, 8 nebo 10 hodin denně.

Prohlédni si konkrétní šéfy na winwinjob.cz, s kterými můžeš pracovat.

Mohlo by tě zajímat

Značka zaměstnavatele - odraz reality nebo naleštěná krabička?

Většina společností v posledních letech pracuje na tvorbě a budování své značky jako zaměstnavatele. Tedy ovlivnění vnímání značky lidmi za účelem PŘITÁHNOUT, NADCHNOUT A UDRŽET si ty pravé lidi. V...

Přečti si více

Chceš přidat a nevíš, jak to šéfovi říct

Jak si říct o vyšší mzdu je otázka, se kterou si možná i ty lámeš hlavu. Začneme s tím, co rozhodně nedělej: nepiš si o vyšší mzdu šéfovi emailem jako...

Přečti si více