Po prvním duelu

Inspirace

Máme za sebou vyhodnocení prvního Duelu šéfů. Nad odesíláním knih prvním výhercům přemýšlíme, co jsme se dozvěděli o současném pracovním trhu a o vás – lidech, kteří tento živý organizmus svým neustálým pohybem utváříte. A rádi bychom těch několik úvah předali i vám.

Máme radost z toho, že o hlasování máte zájem! Slibujeme, že proto budeme nadále diskuzi podněcovat dalšími tématy. A budeme rádi, pokud i vy sami navrhnete, která témata vás zajímají a chcete se dozvědět, jak o nich přemýšlí ostatní. Kdykoliv napište.

Zároveň si uvědomujeme, že se v duelech opíráme o černobílé vidění světa. Černobílý svět je ale umělý. Ve světe reálném má každá varianta svá pro a proti. A ještě mají případ od případu zcela individuální podobu. V tématu korporátně - startupového světa, našeho prvního duelu, se tak v tom světě opravdovém může klidně stát, že při hledání nové práce narazíte na startup, který vnitřně funguje jako korporace a naopak - na tým v korporaci, jehož vnitřní duch je prakticky startupový.
Je dobré si proto uvědomit, jaké konkrétní věci jsou pro vás při hledání práce důležité. Ty si klidně sepsat a potom se na ně na schůzkách ptát. Ať víte, do jakého prostředí jdete a jak o, pro vás důležitých, tématech uvažují lidé, se kterými se chystáte začít pracovat.

Našim výhercům přejeme příjemné a inspirativní chvíle při čtení knih. A s ostatními z vás se těšíme na virtuální setkání v dalších duelech.

Tým WinWinJob.cz

Prohlédni si konkrétní šéfy na winwinjob.cz, s kterými můžeš pracovat.

Mohlo by tě zajímat

Pro a Proti: Dlouhodobý PLÁN vs. FLEXIBILITA

Protože svět není černobílý - neexistuje dobrá nebo špatná odpověď. Vše má vždy svá Pro a Proti. Jedna varianta je pro někoho vhodnější a druhá zase pro jiného. Ujasni si,...

Přečti si více

Pro a Proti: Zaměření na CHYBY vs. na ÚSPĚCHY

Protože svět není černobílý - neexistuje dobrá nebo špatná odpověď. Vše má vždy svá Pro a Proti. Jedna varianta je pro někoho vhodnější a druhá zase pro jiného. Ujasni si,...

Přečti si více