S dobrým šéfem se vždycky domluvíte...

Jak si správně vybrat Rozhovory

...říká jeden z těch, kteří si přes galerii šéfů WinWinJob našli práci.

Petr Šimčík je kodér. Do firmy Programmatic media se ale původně se hlásil na pozici grafika. Jak sám říká, na úvodní schůzce se šéfem se domluvili na všem. Jak se to podařilo?

Jak to, že je v práci spokojený? A jak rychlé setkání s budoucím šéfem ovlivnilo jeho další kariéru? To si přečtete v našem rozhovoru.

Hledal jste si práci přes Galerii šéfů WinWinJob poprvé?

Ano, poprvé. Myslím, že je to pěkný nápad nechat promluvit přímo šéfy.

A kde jste se vlastně dozvěděl o WinWinJob?

Procházel jsem Startupjobs. Posílá mi každý měsíc nabídky práce. Pak jsem na Facebooku narazil na reklamu na portál WinWinJob a proklikl jsem se až na profil svého budoucího šéfa Romana Stolejdy.

Aha. A čím Vás Roman a jeho nabídka zaujala?

Bavilo mě, že to bylo jiný. Napsal jsem, šéf se ozval druhý den, pak jsme se hned sešli. Sedlo si to. Je fajn, když má člověk možnost vidět rovnou, jak to bude. Já tedy vždycky spíš hledám tu práci samotnou, než osobnosti. Ale je pravda, že jsem hledal práci v době, kdy jsem ji tak úplně nepotřeboval, takže kdyby na mě Roman nezapůsobil, tak bych si to asi rozmyslel.

Podle čeho jste si vybral právě tuto nabídku?

Inzerát byl dobře napsaný. Už jsem měl dost šéfů, pracoval i v malých firmách a už za ty roky vím, koho nechci… Tady v agentuře je cca 50-60 lidí a i když Roman není můj přímý nadřízený, struktura je tak plochá, že se prakticky potkáváme fakt často, i když je to vlastně majitel firmy.

Řekněte nám taky jak probíhala Vaše první schůzka?

Na osobním setkání byl svolný k tomu diskutovat o věcech, který ani v inzerátu nebyly.

Na všem jsme se dohodli, nenastoupil jsem sice na pozici, kterou Roman přímo inzeroval, ale díky rozpravě, kterou jsme vedli, jsem naopak ocenil to, že se moje budoucí práce může ještě víc přiblížit mým skutečným preferencím…

Wow, to je úžasný. Takže Vás vlastně nasměroval úplně za jinou kariérou... Jak probíhá Vaše vzájemná spolupráce teď?

Mám velkou důvěru a svobodu, že mohu ovlivnit například to, s jakými pracujeme nástroji nebo systémy. To je v mém oboru důležité. Jsem spokojený.

Skvělý! Držíme place, ať to takhle klape co nejdéle. Děkujeme, Petře, za rozhovor. 😊

Btw. Roman Stolejda do týmu grafika stále hledá. Tak to zkuste. Třeba budete mít kliku stejně jako Petr.

A co vy, milí uchazeči? Taky chcete mít jasno o tom, kdo stojí za nabízenou prací? Taky byste se raději na všem domluvili, než odpovídali na stále stejné otázky u pohovoru? Mrkněte na WinWinJob. Třeba se tam právě tvoří i Vaše budoucnost….

Mohlo by tě zajímat

Za vším hledej manažera

Často se manažery stávají lidé, kteří pracují ve firmě dlouhá léta nebo se ukázali být největšími experty v oboru. Kde je ale psáno, že takový člověk oplývá manažerskými a možná hlavně lídrovskými vlastnostmi a dovednostmi?...

Přečti si více

Šéfa si člověk (NE)vybere....

Kolikrát v různých obměnách jsme už slyšeli tohle spojení? A co když se časy mění? Nebo už změnily? A kolik času jste strávili na prvních (většinou) dvou kolech pohovorů, než...

Přečti si více