Vysněná práce / 1. díl

Jak si správně vybrat

Každý by ji chtěl! Ano, mluvíme o ní – vysněné práci, při které člověk zapomíná, kolik je hodin. Co to ale znamená, mít dream job? A vůbec, jak takovou práci najít?

V tomto seriálu vám nabídneme několik tipů, jak ji najít nebo možná – jak si ze současné práce tu vysněnou udělat.

Ve své kariéře, ať už jsem pracovala kdekoli, jsem si téměř denně kladla na srdce různé množství otázek různých druhů. A vlastně ani tak nezáleželo na tom, zda jsem pracovala ve velké, nebo v malé firmě. A vlastně ani na tom, o čem ty otázky byly. Prostě už jen to, že jsem ty otázky měla, znamenalo, že nejsem zcela spokojená. Často se nám v hlavě děje změť pocitů, které ani neumíme pojmenovat. Ani to, že nás vedou, abychom si jednoho dne uvědomili, že chceme změnu. Jak se v tomto chaosu vyznat? A jak si pomoci, abychom si utřídili myšlenky a dovedli sami sebe ke správnému závěru, se kterým už jen pak jen na nás, jak naložíme? To se dozvíte v našem novém seriálu.

Když kolega v druhé polovině 90. let nastupoval po škole do pracovního procesu, měl štěstí, že měl jeho otec velkoobchod s papírem. Nemusel procházet martýriem hledání práce a pohovorů. Prostě se jedno pondělí ráno hlásil „na směně“. Těžko říct, jak by si tenkrát, když byla nezaměstnanost na Severní Moravě přes deset procent, hledal práci. To bylo ale dávno. V současné době je situace na trhu práce jiná. Práce je více než lidí bez práce. Firmy loví nové zaměstnance mezi lidmi, kteří práci mají. My, zaměstnanci, si můžeme vybírat. Náš problém se změnil na to, jak si vybrat práci, ve které budeme spokojeni.

JAK SI ALE VYBRAT SPRÁVNĚ (S)NOVOU PRÁCI, VE KTERÉ BUDETE ÚSPĚŠNÍ A BUDETE CHODIT DOMŮ S POCITEM NAPLNĚNÍ?

Možností, podle čeho si můžeme vybírat, je mnoho. Největší část lidí si hledá práci podle pozice a oboru. Prostě jsem procesní inženýr a chci pracovat v automotive. Zadají si do parametrů vyhledávání na pracovním portálu. Vyjedou desítky firem. Následně přidávají další kritéria jako lokalita a dostupnost do zaměstnání, renomé firmy, nabízený plat a benefity. Pouze malá část lidí zkoumá firmy podrobněji. Možnosti, jak zjistit o firmě více, tady jsou. Nabízejí je kariérní stránky jednotlivých firem, Atmoskop s recenzemi zaměstnanců, Welcome to the Jungle s naleštěnými výlohami korporací, Cocuma s několika málo elitními firmami. Otázkou zůstává, jaká je realita po nástupu do konkrétního týmu.

POJĎME SE PODÍVAT NA TO, JAKÉ NEGATIVNÍ POCITY ZAMĚSTNANCI PROŽIVAJÍ, PROČ LIDÉ ODCHÁZEJÍ ZE ZAMĚSTNÁNÍ RESPEKTIVE PROČ SI HLEDAJÍ NOVOU PRÁCI.

Zdroj: LMC / JobIndex, podzim 2019

CO NA TO ŘÍKÁTE...?

A když se na to podíváme podrobněji: 40 % zaměstnanců má pocit, že pracuje více, ale nikdo to neocení. 34 % lidí si zase myslí, že je nadřízený neumí pochválit. Pro 31 % lidí se práce stala rutinou, stereotypem. 27 % odchází každý den s práce s pocitem, že za dobrou práci je jim spíše vynadáno. Ani nechci přidávat pocity 24 % zaměstnanců: jednají se mnou jako s méněcenným, či dokonce to, že 14 % zaměstnanců pociťuje šikanu ze strany nadřízeného.

A VÍTE CO – ZA VŠEMI TĚMITO POCITY STOJÍ PŘEDEVŠÍM A ZEJMÉNA PŘÍMÝ NADŘÍZENÝ.

Za vaší spokojeností nebo nespokojeností v práci, bude ve finále stát vždy váš šéf. Výzkumná společnost Gallup pojmenovala, na základě 30 let zkušeností z kontinuálního behaviorálně-ekonomického výzkumu, do kterého je zahrnuto více než 17 miliónů zaměstnanců po celém světě, 12 předpokladů, které vedou k angažovanosti zaměstnanců nejčastěji.

V tomto 4 dílném seriálu Dream Job / (s)nová práce. To chceš! postupně těchto 12 předpokladů projdeme. Rozdělíme si je do 4 okruhů, a sestavíme z nich tipy, na co se při výběrových rozhovorech a diskusích s budoucími přímými nadřízenými (šéfy) zaměřit. Abyste si skutečně vybrali práci, která vás bude bavit. Já vím, samozřejmě... Je tady riziko, že šéf, kterého si vyberete / který si vybere vás, posléze odejde a vám zase (případně) zbudou oči pro pláč. Jenže něčemu člověk věřit musí. A jestli si má vybírat novou práci s vědomím, že chce chodit každý den s práce s pocity naplnění, spokojenosti, dobře odvedené práce, vědomím důležitosti své práce, prostě a jednoduše – s dobrou náladou – pak se zaměřit na budoucího šéfa, je cesta ke zvážení.

4 OKRUHY, DO KTERÝCH JSME NAPORCOVALI Q12 GALLUP INDEX, JSOU:

A) Mám vše co potřebuji?

1. Vím, co se ode v práci mne očekává?

2. Mám všechny podklady a výbavu pro to, abych mohl/a dělat svou práci jak nejlépe umím?

B) Jak se mi daří a baví mě to?

3. Mám v práci příležitost dělat každý den to, v čem jsem opravdu dobrý/á?

4. Pochválil mě někdo upřímně nebo poděkoval během posledních sedmi dní za mou práci?

5. Záleží mému nadřízenému na mě jako na člověku?

6. Je v práci někdo, kdo mě podporuje v tom, abych se učil/a nové věci?

C) Patřím sem?

7. Berou se v práci v potaz mé názory?

8. Mám pocit, že moje role je pro celkový výsledek naší firmy opravdu důležitá?

9. Podávají mí spolupracovníci ten nejlepší výkon?

10. Mám v zaměstnání opravdového přítele? (to je snad jediná věc, se kterou šéf úplně neovlivní)

D) Co se můžu naučit?

11. Mluvil se mnou někdo během posledních šesti měsíců o mém rozvoji?

12. Měl jsem během posledního roku možnost naučit se nové věci a vyrůst?

Budete-li si chtít vybrat firmu, pro kterou pracovat vám bude dávat smysl, hledejte odpovědi na následující 4 otázky.

  1. Opravdu je mi blízké, co firma svými produkty/službami mění k lepšímu?
  2. Vážně se mi líbí, v čem je firma jedinečná, na čem stojí její úspěch?
  3. Jsou lídři pro ostatní lidi ve firmě vzorem a inspirací?
  4. Je pro mě skutečně vzrušující, čeho chce firma dosáhnout?

POJĎME ZAČÍT PRVNÍ OKRUHEM – MÁM VŠE CO POTŘEBUJI?

Tento blok předpokladů obsahuje dvě otázky.

1. Vím, co se ode v práci mne očekává?

2. Mám všechny podklady a výbavu pro to, abych mohl/a dělat svou práci jak nejlépe umím?

Znáte to. Přečtete si náborový inzerát (vybrala jsem zcela náhodně tento: Senior Database Administrator pro T-Mobile), projdete všechny ty nechutně dlouhé odstavce jako Koho hledáme?, Co od vás očekáváme?, Co nám udělá radost? a až na konci Co vám udělá radost? a zmáčnete / nezmáčknete tlačítko „ucházet se o pozici“. Popravdě, dokážete si ale na základě takového inzerátu skutečně představit, co se od vás očekává? Jaké mají být výstupy, neřku-li výsledky, vaší práce? Je to ruleta, vybrat si podle takového inzerátu novou práci, viďte?

Btw. Tahle firma, jako spousta dalších, ještě nepochopila, že nemají nic nabízet a požadovat, ale prodávat – práci u nich jako velkou příležitost uspět pro vás. Prý „Co nám udělá radost?“... WTF! A to bych se vsadila, že na první kolo pohovoru si vás pozve personalistka a šéfa neuvidíte. Toho možná až na druhém kole. Když budete mít kliku a šéfa uvidíte hned na první schůzce, zeptejte se, co od vás konkrétně očekává? Co budete dělat, jaké budete mít cíle pro první 3 měsíce, půlrok, rok. Jaký přístup, pracovní režim, spolu-práci, vzájemnou komunikaci, přístup, očekává.

Druhý předpoklad / otázka je fajn. Jednoduchá. Zvažte, co pro práci na dané pozici, třeba Senior Database Administrator, potřebujete. Co potřebujete vy osobně pro práci, aby se vám pracovalo dobře. A zeptejte se, jaké podklady a výbavu od zaměstnavatele dostanete. Je to důležité, abyste mohli dělat svou práci, jak nejlépe umíte. Je to fér se ptát a žádat. Tak se ptejte.

Příště budeme pokračovat druhým blokem otázek, Jak se mi daří a baví mě to, otázkami č. 3 až 6, tedy okruhem Jak se mi daří a baví mě to?

Držte se. A ptejte se svých budoucích šéfů. Je to fér. Oni se vás taky budou ptát „Kde se vidíte za pět let...“ :)

Držíme vám palce. A podívejte se na aktuální nabídku příležitostí šéfů na winwinjob.cz.

Mohlo by tě zajímat

Vysněná práce / 2. díl

Každý by ji chtěl! Ano, mluvíme o ní – vysněné práci, při které člověk zapomíná, kolik je hodin. Co to ale znamená, mít dream job? A vůbec, jak takovou práci najít?...

Přečti si více

Za vším hledej manažera

Často se manažery stávají lidé, kteří pracují ve firmě dlouhá léta nebo se ukázali být největšími experty v oboru. Kde je ale psáno, že takový člověk oplývá manažerskými a možná hlavně lídrovskými vlastnostmi a dovednostmi?...

Přečti si více