Vysněná práce / 3. díl

Inspirace Jak si správně vybrat Osobní rozvoj

Každý by ji chtěl! Ano, mluvíme o ní – vysněné práci, při které člověk zapomíná, kolik je hodin. Co to ale znamená, mít dream job? A vůbec, jak takovou práci najít?

V tomto seriálu vám nabídneme několik tipů, jak ji najít nebo možná – jak si ze současné práce tu vysněnou udělat.

V minulém článku našeho seriálu zaobírajícího se předpoklady angažovanosti zaměstnanců jsme Vám dali pár praktických rad, jak zjistit, jak nás práce baví a jak se nám v ní daří. Na úvod třetího dílu přichází možná ta nejdůležitější otázka, která se možná dotkne nejednoho z Vás. Proč? Protože je niterná, protože v okamžiku, kdy si ji položíte, už je většinou odpověď jasná. "Patřím sem?"

Opakovaná zkušenost – dobrá rada. Poslouchejme ji.

Práci jsem vždycky dělala s chutí a naplno. Ať už byla jakákoli. Pokud nepřišlo nějaké období osobní krize, vždy jsem práci věnovala maximum. Kdykoli. Nasazení na pracovišti, často i doma, velice často o víkendu a prakticky v každé volné chvíli, mi přinášelo domnělé uspokojení, že jsem svoji práci vykonala nejlíp, jak jsem mohla. Nestačila mi pracovní doba k tomu, abych měla pocit, že jsem udělala maximum. Ze začátku to oceňoval i můj šéf, protože byl podobného ražení. Pak ale přišel jiný šéf, jiné zvyky, jiní kolegové v týmu a já zjistila, že se karta obrací. Že tím začínám být spíš trochu divná. Mojí největší chybou ale bylo chtít po ostatních to samé a předpokládat, že své práci budou věnovat tolik úsilí a pozornosti, co já. Očekávání vždycky vede k problémům, a ty začaly. Nakonec jsem svým tempem ubila ostatní, a vztahy začaly haprovat. Někteří mě označovali za ambiciózní, jiní za kariéristku. Přitom jediné, co jsem chtěla, bylo, aby moje práce byla zaměstnavateli prospěšná a výsledky mého týmu vedly ke zlepšení pozice firmy na trhu. Vztahy na pracovišti rapidně klesly a já dnes už vím, že to byla moje chyba. Není totiž pravda, že co nejde někde, nepůjde nikde jinde. Tohoto pocitu je třeba se zbavit.

Patřím sem?

Zásadním momentem byla chvíle, kdy jsem si položila otázku: „Patřím sem vůbec?“ Přestala jsem přemýšlet nad tím, v čem jsou divní ti ostatní a zaměřila jsem se na sebe, své hodnoty a názory, které se neztotožňovaly s kulturou firmy – a najednou mi došla celá ta těžká realita. Jak jsem ale na to přišla? Zamyslela jsem se nad následujícími otázkami. Index 12Q Gallup to vyjadřuje docela přesně:

◆ Berou se v práci v potaz mé názory?

◆ Mám pocit, že moje role je pro celkový výsledek naší firmy opravdu důležitá?

◆ Podávají mí spolupracovníci ten nejlepší výkon?

◆ Mám v zaměstnání opravdového přítele? (to je snad jediná věc, se kterou šéf úplně neovlivní)

Nejste Bůh, nemůžete změnit vše, nebo ano?

Odpověděla jsem si na všechny výše zmíněné otázky, a kromě poslední, jsem si na všechny odpověděla jasným NE. Doplnila bych však ještě jeden podnět k zamyšlení: Přestala jsem si myslet, že to můžu změnit. Dokud jsem se snažila to změnit já, šla jsem hlavou proti zdi. A pak mi došlo, že možná jen nejsem ve správný čas na správném místě. Že ten čas už byl. Ale že už není. A je to normální a je to přirozené a změna rozhodně nemusí být špatná.

Jaký vliv má šéf na můj pocit ve firmě?

Zásadní roli zde hraje opět šéf. Po výměně mého nadřízeného jsem si vztáhla všechny tyhle otázky na něj. Bere šéf mé názory v potaz? Mám pocit, že moje role je pro mého šéfa důležitá a že můj šéf vidí moji roli jako přínos firmě? Podává můj šéf ten nejlepší výkon? A skutečně i tady platí, že Váš šéf nemusí být Vašim opravdovým přítelem, pokud splňuje výše uvedené. Ale může! A je to jen plus.

Protože není nad pocit, že si se svým šéfem rozumíte natolik, že jste schopni vymyslet nevymyslitelné, oba vás to baví, jste nadšení z toho, že pod Vašima rukama něco vzniká, a to i v situaci, kdy nemáte na věc stejný názor. Naopak, ve chvílích „přátelské“ disputace může vzniknout něco mnohem lepšího, než kdybyste se vším navzájem souhlasili.

Každý máme možnost volby

Důležité je uvědomit si, že pokud si na tyhle otázky odpovíme ne, nejsme odsouzeni k doživotí. Máme možnost, máme volbu, máme moc! Nad svým životem i nad tím, co v něm děláme.

Volba správného šéfa Vám může pomoci najít takové prostředí, kde si na všechny výše uvedené otázky nakonec odpovíte krásné ANO.

Mohlo by tě zajímat

Vysněná práce / 4. díl

Každý by ji chtěl! Ano, mluvíme o ní – vysněné práci, při které člověk zapomíná, kolik je hodin. Co to ale znamená, mít dream job? A vůbec, jak takovou práci najít?...

Přečti si více

Vizitkou firemní kultury jsou šéfové

Ještě před několika týdny firmy řešily nedostatek pracovníků a nábory běžely na plné obrátky. Mimořádná opatření v době koronaviru převrátila většinu činností doslova naruby. Platí to i pro svět...

Přečti si více