Vysněná práce / 4. díl

Jak si správně vybrat Inspirace

Každý by ji chtěl! Ano, mluvíme o ní – vysněné práci, při které člověk zapomíná, kolik je hodin. Co to ale znamená, mít dream job? A vůbec, jak takovou práci najít?

V tomto seriálu vám nabídneme několik tipů, jak ji najít nebo možná – jak si ze současné práce tu vysněnou udělat.

V minulých dílech, jsme se společně zamysleli nad tím, jak se zamyslet: abychom zjistili, zda jsme skutečně v pro nás správné práci a nad tím že vždycky máme možnost volby.

A do toho přišel COVID-19, nebo SARS-cov-2, nebo jak chcete…a všechno je rázem jinak.

Píšeme si tady o tom, jak je příležitostí mraky a jakou máme možnost volby. Osud nám však mnohdy udělá čáru přes rozpočet. Škrtne očekávání, které jsme měli, a začne jednat přesně opačným směrem.

Přežijí přizpůsobiví

I takové věci se dějí a i takovým je třeba se přizpůsobit. Shodou náhod (skutečně existují náhody?) nám právě v této době zbylo poslední téma seriálu Vysněná práce, a tím je okruh otázek  z tématu: „Co se můžu naučit?“

V dobách, jako je tato, i když si troufám tvrdit, že doba, jako je tato, přichází jednou za několik set let nebo vůbec poprvé (kdo vůbec může vědět, co skutečně před sty lety bylo…), je potřeba přijmout změnu víc, než kdykoli jindy. Vidět v ní příležitost k transformaci - sebe, svého přístupu k životu i k práci.

Pokud to vezmeme z čistě pragmatického hlediska, v důsledku pandemie přijdou o práci statisíce lidí v Čechách. O miliónech ve světě nemluvě. Živnostníci, restauratéři, hoteliéři, průvodci, evenťáci, a všichni ti, kteří nejvíce přišli do pracovního kontaktu s těmito druhy prací. V souvislosti s tím i bývalí živnostníci budou hledat práci ve svých původních oborech. Navýší se poptávka, lidi si už nebudou moci vybírat tak, jako dřív. Co to ale pro pracovní trh znamená?

Vezmeme-li to pozitivně, rozhodně nás čeká pracovní přerod. Od openofficů k home office, možná od pětidenního pracovního týdne k čtyřdennímu, větší počet uchazečů na pohovorech, online schůzky, rozvoj teamových nástrojů.... Všechny služby, pokud už nejsou, se budou co nejvíce stěhovat do on-line prostředí a náš život se zase o pár kroků zrychlí. To však předpokládá, že přežijí silní jedinci. Ostatně k tomu je také tato transformace určena.

V mém jazyce „silní“ znamená Ti, kteří se budou nejrychleji umět přizpůsobit nové situaci. No ale jak toho dosáhnou? Začnou, nebo už začali, se vzdělávat v nových oborech. Dostanou příležitost někde jinde, v něčem co dosud možná nezkusili, ale co je možná i pro ně lepší, než původní setrvačnost. Tato doba tomu bude přát více, než jiná. A co jiného, než soustavné vzdělávání a seberozvoj nás posouvá vpřed?

Přežijí Ti, co se nebojí komunikovat

Pokud jste Ti šťastní a nepřišli jste o práci, je čas si se svým šéfem promluvit na téma:

◆ Mluvil se mnou někdo během posledních šesti měsíců o mém rozvoji?

◆ Měl jsem během posledního roku možnost naučit se nové věci a vyrůst?

Pokud jste to dosud neučinili, a v tuto chvíli si na obě otázky odpovíte NE, pak to jednoznačně nevede k Vaší motivaci. A možná až v okamžiku, kdy si tyto otázky položíte, si uvědomíte, co je to to, co jste neuměli pojmenovat a kvůli čemu jste se v poslední době necítili až tak motivováni.

Jaký tým, takový šéf

Každý potřebuje rozvoj, i Vy ho potřebujete, jen to možná pro Vás dosud nebylo na pořadu dne. A kdo jiný, než Váš šéf, by měl mít zájem na tom, abyste se rozvíjeli? Přeci výsledky jeho týmu jsou i jeho výsledky, rozvoj jeho týmu je i jeho rozvoj. Pokud cítíte někde vzadu, že je to šéfovi tak nějak jedno, jednejte. Jděte za ním a zeptejte se, co můžete udělat proto, abyste dostali příležitost k dalšímu rozvoji. A uvidíte. Podle odpovědi vždy poznáte jeho zájem.

Koneckonců nyní je právě ta doba, kdy instituce všech možných zaměření, nabízejí kurzy online zdarma, tak toho využijte! Třeba Vás to posune od účetní k marketingu, který jste vždycky chtěli dělat, ale báli jste se to zkusit. Teď máte příležitost. Lepší, než kdy jindy. Vzdělávejte se sami a pozorujte, co Vám nabídne Váš šéf, mluvte s ním o tom. A možná, než se rozhoupe k akci, vy už dávno budete designovat reklamu pro někoho jiného. Proč ne? Všechno je jen otázka volby. Můžete si zvolit- jiný obor, jiného šéfa, jinou firmu. Při výběru ale buďte obezřetní, abyste nepřeskočili z bláta do louže. I když, z každé louže se dá přeskočit dál na suchou zem, že?

A poslední tip na závěr. Hledejte firmu, ve které budete moci odpovědět na poslední 4 otázky takto:

  1. Je mi blízké, proč firma existuje, jaký je její účel, co na světě mění k lepšímu.
  2. Chápu, v čem je firma jedinečná, na čem stojí její úspěch a líbí se mi to.
  3. Firemní lídři jsou pro ostatní správným vzorem.
  4. Rozumím, kam firma směřuje, čeho chce v dlouhodobém měřítku dosáhnout.

Mohlo by tě zajímat

Vysněná práce / 3. díl

Každý by ji chtěl! Ano, mluvíme o ní – vysněné práci, při které člověk zapomíná, kolik je hodin. Co to ale znamená, mít dream job? A vůbec, jak takovou práci najít?...

Přečti si více